اسکله رمین

اسکله رمین

اسکله رمین

اسکله‌ رمین از جاهای دیدنی چابهار و یکی از سه اسکله‌ معروف صیادی این شهر است که در روستای رمین قرار دارد. در این اسکله فرصت گشت‌وگذار در ساحل و خرید ماهی تازه از ماهی‌فروشان را خواهید داشت. منظره حرکت و پهلوگیری انواع لنج‌های صیادی و تخلیه ماهیان صید شده نیز از جاذبه‌های تماشایی برای گردشگران هستند. ساحل روستای رمین نیز مقصدی ایدئال برای موج‌سواری به شمار می‌رود و در سال‌های اخیر، چند رویداد موج‌سواری مهم در این منطقه برگزار شده است. همچنین در سفر به این منطقه می‌توانید از تماشای کوه‌های مریخی لذت ببرید و به تالاب لیپار در ۹ کیلومتری شرق روستای رمین سر بزنید.

اسکله رمین کجاست؟

  • آدرس: استان سیستان و بلوچستان،‌ ۱۰ کیلومتری شرق چابهار، روستای رمین (نمایش روی نقشه)

اسکله رمین در روستای رمین در بخش مرکزی چابهار قرار دارد. این روستا در هفت کیلومتری بندر چابهار واقع است و از شمال به کوه‌های روستای تیس کوپال، از غرب به چابهار و از جنوب به دریای عمان محدود می‌شود.

معرفی اسکله رمین

حرکت کشتی ها در نزدیکی ساحل

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: محمد وحید برجی)

در چابهار چندین اسکله صیادی وجود دارد که دو اسکله صیادی تیس و رمین نسبت به بقیه دیدنی‌تر هستند. اسکله رمین از جمله جاذبه های گردشگری استان سیستان و بلوچستان به حساب می‌آید که به‌واسطه کشتی‌ها و قایق‌های صیادی، صیادان و صید انواع ماهی‌ها و شاه‌میگو گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

روزانه ده‌ها کشتی در اسکله صیادی رﻣﻴﻦ چابهار لنگر می‌اندازند و از آنجا که بسیاری از آن‌ها به تجارت می‌پردازند، اسکله رمین از اهمیت اقتصادی زیادی برخوردار است. برخی از کشتی‌ها نیز تفریحی هستند و تعدادی برای صید ماهی و میگو استفاده می‌شوند. در کنار اسکله، سوله بزرگی وجود دارد که محل تخلیه، وزن‌کشی و بارگیری ماهی‌های صیدشده است.

پهلوگیری کشتی ها در اسکله

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: مهدی بابایی)

شکل ال‌مانند اسکله، دریا را به‌صورت یک خلیج کوچک جدا و محل امنی برای قایق‌ها و لنج‌های ماهی‌گیری ایجاد کرده است. تراکم لنج‌ها در این اسکله خیلی زیاد به نظر می‌رسد؛ به‌طوری که کاملا چسبیده به هم در اسکله پهلو گرفته‌اند.

تفریحات در اسکله رﻣﻴﻦ

تعداد زیادی سنگ در ساحل دریایی آرام

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: قدیر اله‌مرادی)

  • عکاسی از سوله ماهی: در اسکله‌ رمین می‌توانید شاهد انواع ماهی نظیر ماهی شیر، ماهی شوریده، ماهی حلوا، شاه میگو و ماهی تن باشید که صیادان در سوله تخلیه و بارگیری می‌کنند. قطعا عکاسی از روال کاری صیادان جذاب خواهد بود.
  • موج‌سواری: ساحل رمین دارای چهار نوع موج مختلف است؛ از همین رو امکان موج‌سواری حرفه‌ای در آن وجود دارد. ساحلی با چنین ویژگی نه‌تنها در ایران، بلکه در هیچ نقطه دیگری از خاورمیانه پیدا نمی‌شود. همین موضوع باعث شده است تا جشنواره‌ سالانه‌ای مرتبط با این ورزش در چابهار برگزار شود.
  • تماشای لنج‌ها: بسیاری از مردم این منطقه خون‌گرم هستند و حتی به شما اجازه می‌دهند تا وارد لنج آن‌ها بشوید و از نزدیک آن را ببینید و عکاسی کنید.

جاهای دیدنی اطراف اسکله رمین

کوه‌های مریخی

کمپینگ در کوه‌های مریخی چابهار

منبع عکس: گوگل‌مپ (عکاس: علی ستوده)

کوه‌های مریخی یا مینیاتوری اطراف روستا با چشم‌انداز بسیار زیبا و رنگ سفید خود چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند. کوه‌های بزرگ و کوچک با اشکال خارق‌العاده، مناظر خیالی فرازمینی را پیش روی شما می‌گذارند؛ به‌طوری که برای لحظاتی احساس می‌کنید که در مریخ به سر می‌برید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.