جاهای دیدنی چابهار

جاهای دیدنی چابهار چیزهایی دارد که هیچ کجای دیگر پیدا نمی شود. کمتر جایی از ایران می توان یک دریاچه صورتی پیدا کرد؛ جایی نمی توان فواره های جوشان را درست کنار ساحل تماشا کرد؛ کجا می توان یک دریا را درست در کنار یک کویر ماسه ای و رمل های نرم دید؟ اصلا آیا تا به حال چیزی راجع به گِل افشان ها شنیده اید؟؟ آیا چیزی راجع به کوه های مریخی می دانید؟؟

جاهای دیدنی چابهار برای آن دسته از گردشگرانی که دریای جنوب کشور را به دریای شمال ترجیح می دهند اهمیت زیادی پیدا کرده است. جاذبه های منطقه سبب شده اند شهرستان چابهار به پاتوق طبیعت گردی و گشت و گذار اهالی سفر تبدیل گردد. چابهار جنوبی ترین شهرستان استان سیستان و بلوچستان است و سرتاسر ساحل دریای عمان در ایران را از آن خود کرده است. از یک سو با پاکستان و از سوی دیگر با استان هرمزگان و شهرستان بندرعباس مرز مشترک دارد و این موقعیت به کل شهرستان اهمیت استراتژیک داده است. با این همه آنچه بیشتر به چشم گردشگران و اهالی سفر می آید، نه بحث های سیاسی و نه موقعیت سوق الجیشی آن است بلکه طبیعت بکر و سحرانگیز چابهار است که همه را انگشت به دهان کرده است. 

چابهار چیزهایی دارد که هیچ کجای دیگر پیدا نمی شود. کجای ایران می توان یک دریاچه صورتی پیدا کرد؟ در کجای جهان می توان فواره های جوشان را درست کنار ساحل تماشا کرد؟ کجا می توان یک دریا را درست در کنار یک کویر ماسه ای و رمل های نرم دید؟ اصلا آیا تا به حال چیزی راجع به گِل افشان ها شنیده اید؟ آیا چیزی راجع به کوه های مریخی می دانید؟ اگر سفر به این شهر را در پیش گرفته اید ، باید به دیدن تک تک جاذبه های گردشگری چابهار بروید وگرنه نمی توانید تنوع طبیعی این شهرستان را درک کنید. با تورگردان همراه باشید تا با هم سری به این شهرستان بزنیم و جاهای دیدنی چابهار را بیشتر بشناسیم.

دیدنی-های-چابهار
دیدنی-های-چابهار

 

چابهار کجاست و چرا به آن چهار بهار می‌گویند؟

 

شهر بندری چابهار در جنوب غربی استان سیستان و بلوچستان، در ساحل دریای عمان و اقیانوس هند است. این شهر تنها بندر اقیانوسی ایران به شمار می رود و به همین مناسبت در لنگرگاه آن کشتی‌ های اقیانوس‌ پیما و شناورهای بزرگ تجاری پهلو گرفته اند. به دلیل جاذبه های پرشمار طبیعی که در شهر بندری وجود دارد با نام بهشت جنوب ایران مشهور شده است. از خوبی های بندر چابهار این است که برخلاف بندر عباس از منطقه پرتنش خلیج فارس به دور مانده و تا حدودی از دسترس دشمنان منطقه ‌ای و جهانی در امان است.

چابهار از آب و هوایی معتدل و همیشه بهاری برخوردار است و به همین دلیل به آن چابهار( چهار بهار ) گفته می شود. چابهار در همسایگی دریا و در مجاورت مدار راس السرطان بوده و تا حدودی میزبان بادهای موسمی است. این شرایط به آب وهوای گرمسیری و معتدل با رطوبت نسبی انجامیده است. فصل تابستان خنک ‌ترین فصل چابهار با حداکثر 31 درجه سانتی گراد است. در فصل زمستان با ۱۹ درجه سانتی‌ گراد گرم‌ ترین بندر جنوبی کشور می‌شود.

 

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.